You are currently viewing Ako postaviť inteligentnú domácnosť?

Ako postaviť inteligentnú domácnosť?

Už snívate o vlastnej inteligentnej domácnosti? Alebo vás zaujala inteligentná kancelária, hotel či iné využitie inteligentného riadenia a automatizácie? Ako teda najlepšie začať a s čím je nutné počítať, kým začne stavba inteligentnej domácnosti?

Čo by mala moja inteligentná domácnosť vedieť?

Než začnete plánovať inteligentný dom, je nutné definovať si svoje potreby a priania. Možné je prakticky všetko, ale pokiaľ to človek nevidí na vlastné oči, ťažko si predstavuje, ako funguje inteligentná domácnosť. Odporúčame vám navštíviť niektorý z našich showroomov. Je to skvelý zážitok, ktorý vám umožní objaviť a vyskúšať rôzne funkcie.

Plánovanie inteligentnej domácnosti

Tienenie:

Naplánujte automatické tienenie do vašej inteligentnej domácnosti. Je možné integrovať takmer všetky typy tienenia – od žalúzií cez rolety až po markízy. Inteligentné automatické tienenie zaisťuje pohodlie a energetickú efektivitu.

Prístup:

Majte ideálnu kontrolu nad prístupom s Loxone. Či už pridáte 2 alebo 200 užívateľov, k dispozícii máte veľa individuálnych prístupových riešení do vašej inteligentnej domácnosti. Využite tichý, svetelný zvonček, vzdialený prístup a mnoho ďalšieho.

Vnútorna klíma:

Myslite pri plánovaní na inteligentné ovládanie vykurovania, klimatizácie či vetrania vášho obydlia. Už nikdy sa potom nemusíte starať o teplotu, kvalitu a vlhkosť vzduchu vo vnútri. Optimálnu klímu máte zaručenú v každej miestnosti.

Asistované bývanie (AAL):

Prvky asistovaného bývania Loxone zaisťujú nezávislý a samostatný život v starobe alebo s hendikepom. Inteligentná domácnosť na vás dá pozor – detekuje pád, má núdzové tlačidlo a veľa ďalšieho

Osvetlenie:

Plánovať domácnosť bez inteligentného osvetlenia? Pripravili by ste sa o ideálnu svetelnú náladu na každú príležitosť. Nezáleží, akú technológiu osvetlenia použijete. Vždy si užívate maximálne svetelné pohodlie.

Zabezpečenie:

Systém bezpečnosti s Loxone je tak komplexný, pretože využíva inštalované komponenty z iných oblastí. Inteligentná domácnosť zaženie zlodeja, ochráni vás pred požiarom alebo prekúrením a uchová vaše dáta v súkromí.

Energetický manažment:

Vďaka spolupráci tienenia, vykurovania a ďalších technológií vo vašom dome je inteligentné riadenie energií hračka. Vyššia energetická účinnosť a efektivita chráni nielen životné prostredie, ale uľaví aj vašej peňaženke.

Zavlažovanie:

Aj so zavlažovacími systémami, sprinklermi a podobne môžete vo vašom vysnívanom inteligentnom dome počítať. Miniserver dáva zavlažovaniu povely vždy v pravý čas, a to na základe predpovede počasia aj senzorov v danej krajine. Zohľadňuje aj naplnenosť nádrže.

Multimédia a hudba:

Hrá hudba zásadnú úlohu aj vo vašom živote? Potom sa pri plánovaní inteligentnej domácnosti nevyhnete riešeniu audia s Loxone. Do riadenia médií ľahko integrujete televíziu, projektor aj konzolu.

Bazén a wellness:

Plánujete bazén alebo saunu? Miniserver prevezme kontrolu aj nad vašou malou či veľkou wellness oázou. Získate funkcie detskej poistky, vzdialeného prístupu, riadenia filtrácie, spätného preplachovania a mnoho ďalšieho.

Chcem vedieť viac